Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Polykarbonátové panely

Zasklievanie fasád resp. vertikálne zasklievanie sa využíva hlavne pre priemyselné objekty a stavebníctvo pre tieto typy zasklení používame systémové zasklenie a nesystémové zasklenie. Rozdiel v týchto dvoch typoch je v tom že systémové zasklenia využívame pre novostavby a nesystémové zasklenie je použité na 90% na stávajúcich objektoch ako výmena exist. zasklenia. Pre obidva systémy fasádnych zasklení ponúkame a dodávame, inštalujeme vetracie časti s elektrickým príp. mechanickým vetraním.


Výhody polykarbonátového zasklenia :

Obidva typy zasklení majú výhody oproti typyckým zaskleniam sklom resp. vákuovým sklom a to cenové a taktiež poly karbonát je nerozbitný s tým že dokážeme za minimálny príplatok dodávať rôzne odtiene zasklení.
Nevýhody : nepoznáme


Systémové zasklenia:

Naša spoločnosť dodáva a inštaluje na trhu dva typy a to : AKYVER Panel® a RODECA Panel®. Obidva systémy fungujú na podobnom princípe a to systém clips keď spájame dva polykarbonátové panely vedľa seba za pomoci perodrážky, systém je veľmi jednoduchý a rýchly pre montáž. Pre inštaláciu potrebujeme len otvor ktorý olemujeme z vnútra resp. z von na otvor nosnými U profilmi do ktorých sa vkladá polykarbonátový panel. Panely sú v šírkach 600 resp. 500mm v dĺžkach max do 12m s tým že prípadné vystuženie v rámci zaťaženia vetrom WL je riešené kotevnými prvkami, ktoré sa vkladajú do perodrážky a z interiérovej strany sa spoja pomocou horizontálnych spojovacích paždíkov ktoré sa ukotvia do nosných stĺpov objektu. Obidva systémy majú statické tabuľky podľa ktorých určujeme potrebnosť kotiev a dodatočného vystuženia z vnútra pomocou horizontál. Príklad : Panel výšky 2m nepotrebuje pomocné kotvenie do výšky inštalácie 20m. Panely dodávame v hrúbkach 40-50mm s koeficientom tepelného prestup tepla U od 1,7 do 0,8Wm2k.

V prípade požiadavky na vetranie vo fasáde taktiež dodávame a inštalujeme vetracie systémové časti s ovládaním el. pohonom.


Nesystémové zasklenia:

Naša spoločnosť má bohaté skúsenosti so zasklením stávajúcich fasád, ktoré boli zasklené sklom alebo drátosklom. Pri tomto type zasklenia je jasný rozdiel v koeficiente tepelného prestupu tepla U a to pri drátoskle a skle U=7,0Wm2k a pri polykarbonáte napr. AKYVER hr.20/7 U= 1,55Wm2k . Pri tomto type zasklenia využívame ako kotevný podklad existujúcu oceľovú konštrukciu s existujúcim rastrom na ktorý za pomoci prítlačných líšt prichytávame polykarbonátové platne. Pri tomto systéme môžeme použiť škálu polykarbonátových platní od hrúbky 10mm až po 25mm. Pre tieto hrúbky dodávame hliníkové príslušenstvo s gumenými tesneniami a to U profily, U parapetné profily, prítlačné lišty atď. Toto zasklenie dodávame a montujeme aj pre novostavby v priemysle a to hlavne na zasklenie šedových svetlíkov.
 


 

dnes je: 17.1.2019

meniny má: Nataša

podrobný kalendár

Eurofondy 2

TITAN-Tatraplast s.r.o.
Najväčší dodávateľ plastov
na Slovensku

Česká verze
Deutch version
English version

748672

ÚvodÚvodná stránka