Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Prevetrávané fasády

"Prevetrávané fasády" sú v dnešnej dobe čoraz viac obľúbené nielen z estetických dôvodov, ale aj z funkčných. Skvalitňujú technické vlastnosti budov, estetiku a ich údržba je jednoduchá a užívateľsky prijateľná. Dnes môžme okolo seba vidieť veľa zaujímavých a architektonicky netradičných budov. Moderný dizajn, prírodné materiály, množstvo farieb, metalický vzhľad, rôzne tvary to všetko je dnes možné. Aj neestitickú budovu je možné premeniť na architektonicky zaujímavý objekt. Tento konštrukčný systém umožnuje oplášťovať aj zloťitejšie fasádne tvary vrátane zaoblených plôch.

Prevetrávané plášte nachádzajú uplatnenie u všetkých typov novostavieb,ale aj pri rekonštrukciách. Ich aplikáciu dnes môžme vidieť na fasádach komerčných objektov, administratív, bytových domov, rodinných domov, nákupných centier a mnohých ďalších. K hlavným prednostiam okrem estetiky patrí optimálny vlhkostný pomer, životnosť a tepelnoizolačné vlastnosti.

Vďaka vzduchovej medzere je zabezpečené prúdenie vzduchu a eliminácia vlhkosti. V lete zabraňuje nadmernému prehrievaniu pretože prúdenie vzduchu ochladzuje fasádny plášť. V zime tepelná izolácia zabezpečuje v súčinosti s prevetrávanou vzduchovou medzerou zabezpečuje menšiu spotrebu energie pre vykurovanie. Aplikáciou vhodných obkladov a podkonštrukcie je  zaručená dlhá životnosť.

 

Systémy:

  • Kazetový
  • Nitovaný
  • Lepený

 

Materiály:

  • HPL dosky
  • Keramika
  • Metalické obklady
  • Sklenené obklady

 

dnes je: 17.1.2019

meniny má: Nataša

podrobný kalendár

Eurofondy 2

TITAN-Tatraplast s.r.o.
Najväčší dodávateľ plastov
na Slovensku

Česká verze
Deutch version
English version

748593

ÚvodÚvodná stránka